Skuteczne leczenie otyłości oraz nadwagi

Skuteczne leczenie otyłości oraz nadwagi

Ludzie pracujący w branżach zajmujących się problematyką otyłości i odchudzania znają prawdopodobnie dość nihilistyczną myśl, którą wygłosił Albert J. Stunkard, a brzmi ona w wolnym tłumaczeniu następująco: „osoby szczególnie otyłe najprawdopodobniej nigdy nie osiągną zadowalającej wagi, większość z tych którzy podejmują jakiekolwiek działania w kierunku poprawy współczynnika BMI robi to nieskutecznie, natomiast tych, którym uda się schudnąć wcześniej czy później czeka powrót do wagi sprzed kuracji”.

Czy jednak naprawdę nie da się nic zrobić, aby osiągnąć wymarzoną wagę? Czy nie ma skutecznych tabletek odchudzających lub innych metod, które pozwoliłyby odzyskać wiarę w siebie i atrakcyjny wygląd?

Odpowiedź na tak postawione pytanie nie jest oczywiście jednoznaczna, choć chcielibyśmy odpowiedzieć twierdząco, że są skuteczne sposoby odchudzania, po których efekt jo-jo jest w zasadzie wykluczony. Otyłość i nadwaga są jednak schorzeniami metabolicznymi, które powstają w następstwie działania rozmaitych czynników. Stres, zaburzenia hormonalne, brak aktywności ruchowej – to tylko niektóre czynniki powodujące groźną dla zdrowia otyłość.

Ponieważ jednak współczesna farmacja nie próżnuje, dlatego postanowiliśmy zaprezentować ranking tabletek odchudzających, które naszym zdaniem mogą być z powodzeniem stosowane w leczeniu nadwagi i otyłości. Wszystkie z prezentowanych przez nas tabletek odchudzających charakteryzuje wysoka skuteczność potwierdzona badaniami naukowymi. Ponadto chcielibyśmy wykazać, że skuteczne tabletki na odchudzanie nie muszą zawierać syntetycznych związków, takich jak sibutramina, która była składnikiem leków anorektycznych, okazuje się bowiem, że ekstrakty roślinne pozyskiwane z wielu, często egzotycznych roślin potrafią zdziałać cuda nie powodując przy tym efektów ubocznych.